3ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Μαθηματικής Λογικής & Υπολογιστικής Σκέψης ‘Alan Turing’

Αγαπητή σχολική κοινότητα,

Με χαρά και υπερηφάνεια θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι οι μαθητές της Β Λυκείου, του τομέα Πληροφορικής, του ΕΠΑ.Λ. Λέρου, συμμετείχαν στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής & Υπολογιστικής Σκέψης ‘Alan Turing’ για τη σχολική περίοδο 2023-24.

Mε χαρά ανακοινώνουμε ότι οι μαθητές μας επέτυχαν αξιοπρεπή αποτελέσματα, τα οποία θέτουν υπό το φως την ακαδημαϊκή αρτιότητα και την αφοσίωσή τους στην επιστήμη και τη γνώση. Ανάμεσα σε 496 ομάδες λυκείων από όλη την Ελληνική επικράτεια, οι μαθητές μας ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους.

Θα θέλαμε, επίσης, να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια προς τους μαθητές για την επίτευξη αυτού του σημαντικού επιτεύγματος. Επίσης, θέλουμε να διαβιβάσουμε τη βαθύτατη συμπάθεια και την υποστήριξή μας από όλο το σύλλογο διδασκόντων του ΕΠΑ.Λ. Λέρου.

Συνεχίζουμε να εμπνέουμε τους μαθητές μας να επιδιώκουν την ακαδημαϊκή αρτιότητα και την ανάπτυξη των δεξιοτήτων τους, προσφέροντας τους την υποστήριξη και τις ευκαιρίες που χρειάζονται.

Με εκτίμηση,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων
ΕΠΑ.Λ. Λέρου

Previous post Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2024-2025