ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 200 ΧΡΟΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

Στα πλαίσια του επετειακού εορτασμού των 200 ετών από της κηρύξεως της Ελληνικής Επαναστάσεως του 1821 ενάντια στον Τουρκικό ζυγό, η Ιερά Μητρόπολις σε συνεργασία με τον Δήμο Λέρου και την ενεργό συμμετοχή του Γενικού Λυκείου, του ΕΠΑΛ, του «Μπελλενείου» Γυμνασίου, του 2 ου Γυμνασίου «Απόστολος & Ελευθέριος Ευαγγέλου», των Γενικών Αρχείων του Κράτους-Τοπικό Αρχείο Λέρου, και των Πολιτιστικών Συλλόγων ΚΕΠΕΑΛ «Άρτεμις» και Μικρασιατών Λέρου «Η καθ’ ημάς Ανατολή», διοργανώνει εορταστική εκδήλωση το Σάββατο 26 Μαρτίου 2022 και ώρα 6:30΄μ.μ., στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο Λακκίου, προς τιμήν των αγωνιστών της ελευθερίας.

Previous post ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ & ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023
Next post Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2022-23.